ALTEN Polska na Confitura 2018 – relacja

Blog

ALTEN Polska na Confitura 2018 – relacja

12 lipca 2018

W ostatni weekend czerwca w Warszawie odbyła się Confitura 2018 – jedna z największych w Polsce konferencji poświęconych technologii Java. W konferencji wzięło udział ponad 1800 uczestników z całej Polski oraz kilkanaście firm z szeroko pojętej branży IT, w tym ALTEN Polska.

Dla niewtajemniczonych 😉, Java jest to jeden z najpopularniejszych obiektowych języków programowania wykorzystywanych w backendzie czyli warstwie niewidocznej dla użytkowników, która odpowada za działanie aplikacji, strony czy nawet w urządzeniach. Jest to język opensourcowy, a jego użytkownicy chwalą go za szybkość i niezawodność.  Każdy z nas zapewne zna takie aplikacje jak Gmail, OpenOffice czy Minecraft oraz portale LinkedIn, Netflix czy Amazon. Punktem wspólnym dla nich jest właśnie to, że mają „pod spodem” Jave.

Konferencje takie jak Confitura to dla uczestników dobra okazja na spotkanie i wymianę doświadczeń z innymi specjalistami w dziedzinie Java. To również możliwość na poszerzenie wiedzy i zapoznanie się z nowościami czy ciekawymi problemami jakie mogą spotkać podczas realizacji projektów. Służą temu przede wszystkim prelekcje prowadzone przez branżowych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w danej dziedzinie, również zza granicy oraz warsztaty tematyczne. Docenią to zwłaszcza osoby na niższym poziomie zaawansowania, ale i Javovi „wyjadacze” mogą liczyć na wiele godzin merytorycznych prezentacji. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

Wszystkie konferencje branży IT mają również pewien punkt wspólny a mianowicie nieformalna atmosfera. Dbają o to nie tylko uczestnicy i organizatorzy, ale również firmy takie jak ALTEN, które sponsorują tego typu wydarzenia. Stoiska firm pełne są przeróżnych atrakcji, gier, aktywności czy konkursów, a firmy prześcigają się w sposobach na jak najatrakcyjniejsze pokazanie swojej firmy uczestnikom. Cel jest oczywisty – pozyskanie kandydatów do pracy w firmie lub na projektach zewnętrznych. Trzeba bowiem wiedzieć, że mimo dużej popularności Javy, specjaliści znający ten język są bardzo pożądani na rynku pracy IT, a ich zatrudnienie spędza sen z powiek rekruterom i to niezależnie od wielkości, renomy czy branży w jakiej działa firma.

Nasza firma była podczas konferencji reprezentowana przez Pawła Słupskiego, Katarzynę Bielecką, Aleksandrę Rusę i Ewę Gumbarewicz. Nasz team wyczerpująco opowiadał o ALTEN, projektach jakie prowadzimy, o warunkach pracy oraz o stanowiskach na jakie akurat poszukujemy kandydatów. Zorganizowaliśmy również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami ( elektryczny longboard, dron, myszka gameingowa) w którym wzięło udział blisko 180 osób. Uczestnicy musieli rozwiązać 3 pozornie łatwe zadania konkursowe, w których trzeba było wykazać się znajomością Javy oraz matematyki. Jednakże wyniki pokazały, że zadania przysporzyły jednak trochę problemów i tylko nieliczni udzielili poprawnej odpowiedzi we wszystkich 3 zadaniach.

Konferencja zakończyła się rozdaniem nagród w konkursie oraz Confiturowym after party, które trwało do późnych godzin nocnych.

Dla nas konferencja zakończyła się sporym sukcesem. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w wydarzeniu tego typu w Polsce co zapewne zaprocentuje przy kolejnych eventach i pozwoli nam się zaprezentować w przyszłości jeszcze lepiej. Przede wszystkim jednak przedstawiliśmy ALTEN Polska szerokiej grupie potencjalnych pracowników o bardzo pożądanej specjalizacji oraz wzbogaciliśmy naszą bazę kandydatów. Na jesieni odbędą się kolejne ciekawe konferencje branży IT w których warto wziąć udział kontynuować budowę marki ALTEN jako atrakcyjnego pracodawcę dla najlepszych specjalistów. Confitura 2018 rozbudziła nasze apetyty, chcemy więcej i będziemy gotowi!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn